04/11/2018

צרות טובות

כל אחד ששואל אותי איך להתחיל - כלומר, איך להתחיל להיות עצמאי - אני עונה לו "פשוט תתחיל". העיקרון הזה, כך אני מוצא, מוכיח את עצמו גם במטרות ארוכות טווח, כמו פיתוח קריירה, וגם ברמה של מטלות יומיומיות, כמו לשטוף כלים. הרתיעה שלנו מהפעולה שאנחנו צריכים לבצע מתפוגגת ברגע שאנחנו מתחילים. הרי כבר התחלנו, אז למה לעצור?

ואיך מתחילים עסק בישראל דהיום? רוב האנשים יכולים להתחיל ברגע שבו הם פותחים "עוסק פטור". מה זה "עוסק פטור"? זה בעצם עצמאי שפטור מתשלום מע"מ. מה זה מע"מ? עזבו. כשנגיע לגשר נחצה אותו. לי לקח עשר שנים להגיע לגשר הזה.

בימים אלה אני מתקרב לתקרה של ה"עוסק פטור", שעומדת על 99,003 ש"ח. זאת אומרת שסכום ההכנסות שלי בשנה האחרונה מתקרב לרף הזה. אם אחצה אותו, אני אצטרך לשנות את הסיווג שלי מ"עוסק פטור" ל"עוסק מורשה", ולהתחיל לשלם מע"מ, אז אני מפחית את קצב העבודה עד לסוף השנה. בקיצור, צרות טובות.

זה בא לי בטוב, כי יש כמה דברים שרציתי לעבוד עליהם, ולא היה לי פנאי עד כה. מקווה שגם ב-2019 ימשיכו הצרות הטובות האלה.

רציתי לשתף אתכם


- עלה לאוויר פרק חדש בפודקסט "היסטוריה לילדים", הפודקסט הפופולרי ביותר של תאגיד השידור "כאן". הפעם - על מסעותיו של מרקו פולו. פרק שאני כתבתי, ויובל מלחי הפך אותו לזהב. האזינו > ואם אתם רוצים לשדר פודקסט משלכם, רוצו לסדנא של יובל שתיערך בחודש הבא >

- לקראת הבחירות המקומיות, פרסמתי את הסיפור על הפעם היחידה בתולדות תל אביב שכמעט נבחרה ראשת עיר. תוכלו לקרוא אותו באתר שלי TLVXP - גולדה בתל אביב. כשפרסמתי אותו בפייסבוק, עפו שם לייקים. לשמחתי, אנשים אוהבים לקרוא סיפורים כאלה, ואני נהנה לכתוב אותם.

- בשבוע שעבר בישרתי שאני משמש עתה כעמית מחקר במכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב. בנוסף למחקר אחד בנושא ייצוג נשים בבחירות המקומיות שכבר פורסם, ביום הבחירות פורסם מחקר נוסף - על ייצוג הקול הדתי במועצות הערים. מסתבר שהפרינט לא מת! אפשר לקרוא גם באתר דה מרקר: הייצוג הדתי בעיריות גדול משיעור הדתיים / גילי מלניצקי
- אווירה מיוחדת שרתה בעיר ביום הבחירות. עמית סגל כינה את זה "תחושה של יום ראשון בחו"ל". כן, אפשרי יום חופש עם תחבורה ציבורית, ציינתי בפוסט בפייסבוק:- שיגרתי גיליון נוסף של הניוזלטר "מהנעשה בערינו" - מהנעשה בערינו 083: צל של ענן ☁ - הפעם קיבלתי תגובות אוהדות אפילו יותר מהרגיל, אז כנראה שהחומרים הפעם מעולים.

- מפרגן לצלמת המחוננת שני וייס. הסתובבנו ביחד בנווה צדק והיא צילמה תמונות שיגרמו לדורות הבאים לתהות אם זו באמת הייתה האופנה בתחילת המאה ה-21:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שמח שקראת :) ותודה על התגובה. בקרוב אקרא אותה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...