05/07/2020

רעיון עבודה

בעוד המשבר העולמי מתגלגל לו, ובישראל כבר הוכרז על "הגל השני" של המגפה, אי אפשר שלא לתהות על הכלכלה. האבטלה ממשיכה להיות גבוהה במדינות רבות. בישראל רבים עדיין לא חזרו לעבודה. הציפייה היא לגל פיטורין, גם בענפי הטכנולוגיה. מי שעוד חשב שאפשר יהיה לחזור לשגרה, מסתכל בדאגה על הנתונים - עלייה מתמדת במספר המקרים המאומתים החדשים בחודש האחרון, ובשבוע האחרון דווחנו בכל יום על מאות מקרים חדשים.

לפני חודשים רבים, נתקלתי בפוסט נהדר של מאיה המתכנתת: "כך קיבלתי חמש (וחצי) הצעות עבודה מעולות – בלי להיות נינג'ה, תותח או תמסח". בגדול, היא מתארת את הניסיון שלה למצוא עבודה חדשה, ואת ההתמודדות שלה עם המבחן הבלתי נסבל הקרוי "ראיון עבודה". היא הצליחה לקבוע לעצמה כמה ראיונות בתקופה קצרה, וכך - במקום להכניס את עצמה ללחץ לקראת כל ראיון - זה הפך לשגרה, שממתנת את הלחץ. בסופו של דבר היא אכן מצאה את מה שחיפשה, אבל התהליך לא פחות חשוב מהתוצאה.

כעצמאי, אתה לכאורה חוסך לעצמך את ראיונות העבודה. למעשה, הם פשוט מתחלפים בשיחות מכירה עם לקוחות פוטנציאליים. אולי עדיף לקרוא לזה "רעיון עבודה"? למי שפונה אליך יש רעיון למשהו שהוא היה רוצה לעשות. אתה צריך להראות לו שזה רעיון טוב, ושאתה תוכל לעבוד בלהגשים אותו.

אני מדריך סיורים בתל אביב מאז 2008, אז בתחום הזה אני כבר די מיומן. בהרבה מקרים, רעיונות העבודה שלי מסתיימים בהצלחה - הרבה מהפונים אלי אכן סוגרים איתי סיור (לזה אנחנו קוראים "המרה" - להמיר לקוחות פוטנציאליים ללקוחות משלמים). בתחומים האחרים אמנם צברתי ותק של כמה שנים, אבל בעיני זה עדיין לא מספיק. אני ממשיך להשתפשף ברעיונות עבודה.

לפני כמה חודשים היה לי רעיון עבודה שהשתבש לגמרי. החמצתי את ההזדמנות לשכנע את הלקוח/ה הפוטנציאלי/ת שזה יהיה רעיון טוב להתקשר איתי. למדתי מזה שני דברים - הדבר הראשון הוא לנהוג כמו מאיה, ולמצוא את הדרך שבה רעיונות עבודה יתקיימו בתדירות גבוהה יחסית. הדבר השני הוא לתת ללקוח/ה לדבר יותר, כי סביר שכך תיחשף לצרכים של הצד השני ותוכל להתאים את עצמך יותר טוב (בשיחה ההיא דיברתי את עצמי לדעתי, אולי מההתרגשות, והתוצאה הייתה בהתאם).

למשל, בהקשר של הסיורים, אני כבר יכול לצפות מראש אילו שאלות אני אישאל. כמובן, יש לי גם תשובות מוכנות מראש. אני לא יורה את כל התשובות המוכנות שלי בבת אחת, אלא ממתין שהשאלות יצופו מתוך השיחה. זה נותן לפונה את הזמן לעכל את המידע בקצב שלו או שלה. כדי לגלות מהן התשובות "הנכונות" חוזרים לעניין הראשון, שהוא לנהל יותר רעיונות עבודה. רק בדרך הזו, של ניסוי וטעייה, באמת אפשר לגלות מה הלקוחות יהיו מוכנים לשלם לך עליו.

כפי שסיפרתי בפוסט הקודם שלי ("מעלות חגית"), בתקופה המאתגרת הזו הצלחתי (לשמחתי הרבה, טפו טפו) גם להמשיך פרויקטים קיימים, גם להגדיל את חלקם, וגם להשיג פרויקטים חדשים. כמובן, יותר קל לשכנע לקוחות קיימים להמשיך פרויקט או להגדיל אותו מאשר לגייס לקוחות חדשים, אבל דווקא עכשיו חשוב להתמיד בחיפוש אחר לקוחות חדשים. הלקוחות הפוטנציאליים יותר בררניים עכשיו, ובמצב הנוכחי חייבים להגדיל את רשת החיפוש עוד יותר.


רציתי לשתף אתכם


יצרתי סיור קולי בשכונת גן החשמל בתל אביב - בעברית! באתר שלי אפשר להאזין לטעימה מהסיור הקולי, וגם ליצור איתי קשר כדי לקבל סיסמא לסיור הקולי המלא. אני מאמין שסיורים קוליים ייעשו לחלק יותר גדול מהעסק שלי של הדרכת סיורים בתל אביב, בייחוד בתקופה הנוכחית שבה הריחוק החברתי מרחיק אנשים מסיורים קבוצתיים. איך זה נשמע? גלשו אל הסיור הקולי בגן החשמל >

גן החשמל - עכשיו גם עם אוזניות


הנה גם הסיורים הקוליים שכבר יצרתי (באנגלית) - 
גם מהם אפשר לטעום 😋 לפני שמחליטים לרכוש...

• שיתוף הפעולה שלי עם "קלאב 50" ממשיך גם בחופש הגדול:
- הסיור "נשים גדולות בתל אביב הקטנה" יתקיים בשבת 18/7 - בשעה 10 בבוקר. לפרטים ולהרשמה >
- הסיור "רוטשילד, אלנבי והמלך אלברט" יתקיים ביום שלישי, 25/8 בשעה חמש אחרי הצהרים. לפרטים והרשמה >

• למי שרוצה לחזור לסיור הווירטואלי שהעברתי בנווה צדק עבור חברי "קלאב 50" - הווידאו זמין כעת לצפייה: סיור וירטואלי בנווה צדק עם תומר שלוש >
לעוד דברים שאני עושה כמדריך סיורים בתל אביב - בקרו באתר שלי TLVXP.com, ואפשר גם להירשם לקבלת עדכונים במייל.

***

• אני גאה להציג את עצמי בפעם הראשונה - ביפנית! לקחתי חלק בשיתוף פעולה חוצה יבשות של אורבניסטיות ואורבניסטים. כל אחד מאיתנו כתב טור בנושא האמורפי "I was there" שמתחבר לאיזושהי חוויה בעיר שאנחנו קשורים אליה. אני בחרתי לכתוב על הרגע שבו חיכיתי לאוטובוס יותר משבעים שנה... ואז הוא הגיע. הטורים שלנו נכרכו בחוברת A5 מעוצבת למשעי, שכל חובב עיצוב יפני יידע להעריך. את החוברת אפשר לרכוש באתר Traveling Circus of Urbanism תמורת 1600 ין (כ-50 ש"ח) לכיסוי הוצאות ההדפסה והמשלוח. לרכישת המגזין >


כל הטקסטים מופעים באנגלית - וביפנית!• הוצאתי גיליון נוסף של הניוזלטר לאורבניסטים ואורבניסטיות בישראל - מהנעשה בערינו 141. הפעם שיתפתי גם שני מאמרים מצוינים (בעברית):
- של חברי הטוב עידו דמבין, שכתב על השסע בין הערים האמריקאיות הגדולות (והדמוקרטיות) לאזורי הספר המרוחקים (והרפובליקנים): "על קו פרשת המים"
- של חברת הכנסת לשעבר סתיו שפיר, יו"רית המפלגה הירוקה, שכתבה על כך שהכוח עובר למעשה לידיהן של העיריות: "בלי רבנות, עם תעודת כשרות. העירייה כפתרון לממשלה לא־תפקודית".

לעוד דברים שאני עושה כמומחה לערים - בקרו באתר שלי Urbanizator.com ואפשר גם להירשם לניוזלטר "מהנעשה בערינו" שאני מוציא מדי שבוע/יים

***

• הוזמנתי להרצות על ההיסטוריה של המשפחה שלי - משפחת שלוש - בסדרת מפגשים וירטואליים על המשפחות המייסדות של תל אביב: "ראשונים בתל אביב הקטנה". המפגש שבו אני אדבר יתקיים ביום ראשון, ה-26/7 בשעה 17:45. זהו כבוד גדול עבורי להשתתף בסדרה של עיל"ם - העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה - ולספר עוד על ההיסטוריה המשפחתית שלי. פרטים נוספים יהיו זמינים באתר עיל"ם בהמשך (כדאי גם לעקוב אחר הפרסומים בעמוד הפייסבוק של עיל"ם >) אך כבר עכשיו אפשר להירשם לאירוע הראשון בסדרה דרך הקישור הזה >• יצא פרק חדש בפודקסט "בהמשך לשיחתנו" שאותו אני מקליט יחד עם אושיית הנפש יפתח גולדוין - "בהמשך לשיחתנו 24: נגד הממסד". הפעם דיברנו על למה בכל העולם מפילים פסלים, ובישראל דווקא לא. להאזנה >


• אני רוצה לפרגן לחברה טובה שמרימה סטארטאפ בתחום הכלכלה השיתופית שנקרא Yaya. המיזם הזה מאפשר ליותר ילדים להיות מאושרים מצעצועים חדשים ומרגשים, מבלי להגדיל את החור בכיס של ההורים ומבלי לזהם את הכדור. אם יש לכם חברות וחברים שהם הורים וגרים בניו יורק, זה הזמן לחשוף אותם למיזם הנהדר הזה: Yaya >

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שמח שקראת :) ותודה על התגובה. בקרוב אקרא אותה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...