25/03/2016

תקועים בפקק

עיתון גלובס הקדיש לנושא עומסי התנועה סדרה של כתבות מעניינות תחת הכותרת "תקועים בפקק", כולן פרי עטה של הכתבת לענייני אנרגיה הדי כהן. הקישורים לכתבות מתחת לתמונה הזו, שתכניס אתכם לאווירה

  פקק בכניסה לירושלים, מרץ 2016  • כתבה ראשונה - "המכונית היא הון מת. נוסעים בה בממוצע 1.2 אנשים 50 דקות ביום בלבד. היא לא כלכלית"
  • וטור דעה - "להחליף דיסקט: להפסיק לחשוב שהמכונית היא השולטת" / מירב מורן
  • כתבה שנייה - "2025: מספר כלי הרכב הפרטי בהלסינקי - 0; ובת"א? 400,000"
  • כתבה שלישית - "60 דקות נוספות בפקק? זה התרחיש האופטימי"
  • כתבה רביעית - "כשמדובר בנזקי הליסינג כולם משתתקים"

  כתבות דומות בנושא הפקקים הופיעו כבר בעבר, גם בעיתון "גלובס". אבל בסדרה הזו יש משהו מרענן. היא אומרת משהו מאוד בסיסי על בעיית עומסי התנועה - הבעיה היא המכוניות. לכאורה, זה נשמע כל כך מובן מאליו, שזה כמעט דבילי, אבל תחשבו על זה רגע - כשאתם עומדים עם המכונית בפקק, אתם למעשה לא עומדים בפקק.. אתם הפקק! פקקים לא נגרמים בגלל תאונת דרכים או רכב תקוע או רמזור קצר או גשם או משאית שעולה באש - למרות שהדיווחים בגלגלצ תמיד מאשים את הגורמים הללו. פקקים נגרמים בגלל מכוניות. זו האמת שקשה לנו להשלים איתה, ואם נשלים איתה, אז אולי נוכל לפתור את הבעיה. למען האמת, אפילו עיתון "גלובס" לא השלים עם האמת - הנה הוא מטיל את ההחמרה בעומסי התנועה בשנת 2015 על פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן:

  אפקט הרכבת הקלה

  2 תגובות:

  1. אנונימי27/3/16 15:01

   אנחנו לא צריכים להשלים עם האמת שהמכונית היא הבעיה. אנחנו צריכים שהממשלה וקובעי המדינות ישלימו עם זה ויתנו אלטרנטיבה, ושיבינו שאלטרנטיבה אמיתית היא להשלים עם העובדה שאף מדינה מערבית לא משביתה תחבורה ציבורית לכמעט יומיים בשבוע.
   לי אין רכב, אבל כמשתמשת בעבר בתחבורה הציבורית בישראל אני חושבת שאין אלטרנטיבה. התחבורה פה היא ביזיון, לא פחות.

   השבמחק
   תשובות
   1. אני לא חושב שהשבת היא הבעיה

    מחק

  שמח שקראת :) ותודה על התגובה. בקרוב אקרא אותה

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...