09/05/2017

תלמדו מהחרדים

היום השתתפתי בדיון בכנסת בנושא היערכות התחבורה הציבורית לאירועים המוניים. הנה הקטע שבו אני דיברתי:הדיון נערך ביוזמת ח"כ דב חנין, יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית. באתי לספר על הפעילות שלי, בשיתוף עם ארגון "15 דקות", לקידום התחבורה הציבורית בתל אביב.

סופר את העומר...

לקראת ל"ג בעומר אני שוב ממליץ על הפוסט של "הרוכב לאוטובוסים" - הילולת הרשב"י - אירוע התח"צ הגדול ביותר בישראל. מסתבר שאפשר לארגן מבצע אדיר של מאות אלפי חוגגים, כולל חסימה של כבישים לתנועת כלי רכב פרטיים וגיוס של אוטובוסים מחברות פרטיות. הנושא הזה עלה בדיון היום, והמשטרה לא הסבירה למה בהילולת הרשב"י זה אפשרי, אבל במופע של ג'סטין ביבר זה לא. בכלל אירועים המוניים יכולים להיות מנוהלים טוב יותר, עם נתיבי תחבורה ציבורית זמניים. רק צריך ללמוד מהחברה החרדית להתייחס למשתמשי התחבורה הציבורית כמשתמשי הדרך העיקריים.

במהלך הדיון נופפתי בשלט שאספתי אחרי מרתון תל אביב האחרון. תקציר הפרקים הקודמים - לקראת מרתון תל אביב בשנה שעברה התרעמתי על כך שלא מיידעים את משתמשי התחבורה הציבורית על שינויים בקווים. גם עליתי לדבר ברדיו על כך וניסיתי לשכנע את רינה מצליח שזה בעייתי ביותר. מנקודת מבט אורבניסטית, כתבתי על כך שמרתון הוא לאו דווקא מה שמאפיין עיר גדולה, וגם מצאתי תמונות היסטוריות מהמרתונים הראשונים של תל אביב. אחר כך הגיע מרוץ הלילה שהמחיש עד כמה המצב חמור, כי אנשים חיכו בתחנות מבלי שאף אוטובוס הגיע לקחת אותם.

אחרי שלחצנו על עיריית תל אביב שכן תהיה התייחסות למשתמשי התחבורה הציבורית, הצלחנו לגרום לכך -

אפילו עליתי לדבר על זה ברדיו, בתוכנית "יהיה בסדר":הדיון היום בכנסת היה צעד נוסף בדרך לשיפור של התחבורה הציבורית בישראל. ככל שרמת האמון בתחבורה הציבורית תהיה גבוהה יותר, כך יפחת השימוש ברכב הפרטי ואיתו יפחתו הפקקים, תאונות הדרכים וזיהום האוויר. מאז המרתון גם רואים שלטים בסגנון הזה באירועי ספורט אחרים:

לקראת מרוץ אוניברסיטת תל אביב שנערך במרץ 2017


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שמח שקראת :) ותודה על התגובה. בקרוב אקרא אותה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...